تبلیغات
دوستان جوان من - راستان و باستان
راستان و باستان


همه ما شاهد هستیم که چند سالی است که نام کوروش با عبارات مختلف در جامعه فراگیر شده است و از او عبارات زیادی در فضاهای مجازی و مکانهای دیگر به نمایش در می آید خصوصا پیامکهای زیادی در مدح کوروش یا بیان مطلبی از او بین افراد دست به دست میشود.

از طرفی هم می بینیم بسیاری از کالاهای داخلی با نماد فروهر تولید می شود و این نشان دهنده این است که کسانی که در صدد احیا کردن نام کوروش هستند هزینه های زیادی پرداخت میکنند و با پی بردن به گستردگی تبلیغاتشان می توان به این نکته پی برد که این هزینه ها و فعالیتها از طرف یک گروه کوچک وعادی نمی تواند باشد بلکه با موقعیت حساسی که جمهوری اسلامی در آن است می توان پی برد که دست استکبار از این جریان خارج نیست و ساده ترین دلیل برای اثبات این ادعا برنامه هایی است که رسانه های مرتبط با آنها در مورد ایران باستان بویژه کوروش ساخته و پخش کرده ومیکند.

در هرصورت ما به دنبال این نیستیم حامیان این جریان چه کسانی هستند و این هم زیاد اهمیتی ندارد آنچه اهمیت دارد دانستن این نکته است که دلیل این تبلیغات چیست و حامیان این جریان به دنبال چه هدفی هستند.

از جریان باستان گرایی که بگذریم همه میدانیم استکبار جهانی در راس آن آمریکا از سالهای قبل برای براندازی جمهوری اسلامی به جنگ نرم رو آورده اند و هزینه های سنگینی  را در کنگره های خویش مصوب میکنن و اعمال میکنند بطور مثال با راه اندازی شبکه های متعدد ماهواره ای درصدد تغییر ذائقه و سبک زندگی ایرانیها بویژه جوانان ایرانی هستند.

ایرانی ای که دارای بصیرت باشد واز قضاوتهای کورکورانه به دور باشد حتما باید از خودش پرسیده باشد این همه شبکه های فارسی زبان با هزینه ی چه کسانی راه اندازی شده است در حالی که راه اندازی شبکه ماهواره ای هزینه بسیاری دارد.

به طور حتم هزینه این شبکه ها از سوی جمهوری اسلامی نیست پس چه کس دیگری یا بهتر بگویم چه دولت دیگری دلش به حال ایرانیها سوخته و از جیب خودش برای ایرانیها خرج میکند بدون داشتن هیچ چشم داشتی،شبکه های متعدد خبری،فیلم وسریال،مستند،کارتون ،مد و آرایش،شو و موسیقی تا شبکه های پورن و مستهجن.

گاهی این شبکه ها آنقدر فعال هستند و برنامه های متعدد جالب پخش میکنن که ما حتی شاهد این همه تنوع وهزینه کردن در صداوسیمای ایران نیستیم،به راستی باید باور کرد آمریکا،انگلیس  وصهیونیزم دلش برای مردم ایران سوخته است یا که نه کاسه ای زیر نیم کاسه است.

کسی که منصفانه بخواهد قضاوت کند به این نتیجه خواهد رسید که تمام این هزینه ها در راستای همان جنگ نرمی است که علیه مردم و جوانان ایران زمین به راه انداخته اند.

اما چرا جنگ نرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دلیلش واضح است زیرا استکبار در جنگ جهانی چهارم فهمیده است ایران اسلامی با جنگ نظامی از پای درآمدنی نیست،درست است تعجب نکن جنگ جهانی سوم همان هشت سال دفاع مقدس یا به عبارت دقیق تر ده سال دفاع مقدس  که اثبات و توضیح این ادعا مقاله ی مربوط به خودش را میخواهد که در اینجا جای بیانش نیست.

استکبار فهمید زمانی که ایران اسلامی از تسلیحات نظامی مناسبی برخوردار نبود نتوانست از پس ایران بر بیاید چه برسد به ایران دهه نود که تبدیل به یکی از قدرت های نظامی جهان شده است یا حداقل از نظر تسلیحاتی با دوران جنگ هشت ساله قابل قیاس نیست،بنابراین به این نتیجه رسیده است که تاکتیک اسلاف خودشان را به کار ببندند یعنی همان ترفندی که مسیحیان اندلس در علیه مسلمانان اندلس به کار گرفتند و توانستند اندلس اسلامی را از چنگ مسلمانان خارج کنند.

حال بازگردیم به موضوع اصلی این مقاله یعنی مساله علت تبلیغات باستان گرایی.

تا اینجا ما دانستیم دشمن درجنگ نرم برای ایرانیها برنامه ریزیهای دقیقی انجام داده است حال برای چی نباید ما رواج این باستان گرایی را هم یکی از برنامه های جنگ نرم بدانیم.

هدف کلی جنگ نرم تغییرذائقه و سبک زندگی ملت ایران است؛یک سوال چرا سبک زندگی ایرانیها باید تغییر کند مگر ایران چه دارد که کار را برای مداخله نظامی استکبار سخت و ناممکن کرده است؟

برای یافتن پاسخ این سوال باید خاطرات انقلاب و دفاع مقدس را مرور کنیم تا مساله برای ما روشن شود؛بله استکبار فهمیده است تا زمانی که ملت ایران اسلام ناب محمدی بخواهد والگوی زندگی اش حسین علیه السلام باشد زیر هیچ فشاری چه نظامی و چه تحریمی کمر خم نخواهد کرد؛بنابراین سالهاست میخواهند اسلام آمریکایی وترکیه ای را جایگزین اسلام ناب محمدی کنند و از طرفی حسین علیه اسلام را به بهانه اینکه عرب است و ایرانی خودش الگوهای خوبی در تاریخش دارد از صف الگوی زندگی بودن خارج کرده و اشخاص دیگری را مانند کوروش به عنوان الگوی زندگی معرفی کنند؛تا با این ترفند بتوانند از رشد حسین فهمیده ها جلوگیری کنند زیرا تا ایرانی الگویش حسین علیه السلام باشد تا آخرین نفسش ایستادگی میکند.

اینجاست که علت این همه تبلیغات در مورد کوروش و ایران باستان روشن میشود و فهمیده میشود این نیز یکی از برنامه های جنگ نرم است. جالب این است که برای جذب جوانان عبارات دانشمندان و حتی احادیث ائمه معصوم را به عنوان کلام کوروش کبیر به خورد جوانان می دهند درحالی که هیچ سندی برای این عبارات ارائه نمیشود.

 از طرف دیگر منشور کوروش نیز دارای نکات منفی در کنار نکات مثبت است که بیشتر سعی میشود این نکات منفی بیان نشود برای یافتن این مطلب به ترجمه دکتر عبدالمجید ارفعی رجوع فرمایید تا حقیقت برایتان روشن شود هرچند ما اصلا نمیخواهیم در مورد شخصیت کوروش اظهار نظر بکنیم.

شاید بگوییم الگوسازی کوروش برای اکثریت جامعه ایرانی امری بی فایده است  ولی برای استکبار جذب حداقلی هم اهمیت دارد زیرا استکبار میداند اگر با هر برنامه ای بتواند عده ای را جذب کند این عده های اندک وقتی در کنارهم قرار بگیرند تعداد قابل توجهی را تشکیل می دهند

پس ملت ایران زمانی که خواهان اسلام ناب محمدی است و الگوی زندگی اش حسین علیه السلام است و زیر سایه رهبری مقتدری چون ولایت فقیه باشد هیچ گاه استکبار نمیتواند با توسل به زور ایران را وادار به انجام کاری بکند  خداوند عزیز نیز در قرآنش در روز غدیر فرمود:امروز کفار از شما ناامید شدن از آنها نترسید از من بترسید(روز غدیر یعنی ولایت..یعنی ای مسلمانها تا با ولایت هستید از دشمنهای خارجی نترسید..از خدا بترسید یعنی از تفرقه افکنی ونزاع داخلی بترسید.....مثلا فتنه 88 باعث شد بجای اینکه ما بخواهیم با چهل میلیون رأی سیاست خارجی خودمان را تقویت بکنیم عوضش دشمن متوجه شد انگار داخل ایران آنچنانم اتحاد نیست بنابراین امیدوار شد و دست به تحریم زد و هزینه های تحریم را هم بخاطر امیدی که پیدا کرد به جان خرید)

نادر محسنی آهنگر 8/10/93

ادامه مــطلب
+ نوشته شـــده در دوشنبه 8 دی 1393 ساعــت 02:05 ق.ظ تــوسط نادر محسنی آهنگر | نظرات ()